Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Aktualności / Z wielkim smutkiem żegnamy

Z wielkim smutkiem żegnamy

Снимок
29 marca po ciężkiej chorobie odszedł w wieczność przeżywszy 78 lat nasz dobry kolega, człowiek wielkiego serca i nieprzebranej energii – Tadeusz Załucki.
W swym życiu zapoczątkował On wiele pięknych inicjatyw i mieliśmy przyjemność nie tylko doświadczać efektów Jego szczytnych działań, wzbogacających naszą polską społeczność, ale także podziwiać Jego szczególną determinację i nieustający optymizm. Był współtwórcą Związku Polaków na Ukrainie Oddziału im. A. Mickiewicza w Odessie oraz ponad 20 lat prezesował tej jednej z najprężniej i najdłużej działających na Ukrainie organizacji.
Działając w składzie Zarządu Głównego Związku Polaków Ukrainy był inicjatorem mnóstwa kreatywnych pomysłów wzbogacających nasze wspólne przedsięwzięcia – festiwale, konkursy, konferencje, kongresy, relacje prasowe, kontakty z Krajem.
Był człowiekiem nietuzinkowym, odważnym, mężnie walczącym z wszelkimi przejawami ksenofobii i nacjonalizmu.
Za wieloletnie zaangażowanie na rzecz Polonii został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, a także odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
W tych trudnych chwilach przekazujemy wyrazy współczucia wszystkim Jego współpracownikom, Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

Zarząd Główny Związku Polaków Ukrainy
Zespół redakcyjny „Dziennika Kijowskiego”

Comments are closed.

Scroll To Top