wtorek , Sierpień 11 2020
Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Życie wspólnoty / W perspektywie nowe plany na lato!

W perspektywie nowe plany na lato!

Drugi z rzędu rok szkolny Polskiej Szkoły Sobotniej działającej w ramach Związku Polaków w Borodiance przeminął bardzo szybko i 28 maja w uroczystej atmosferze odbyło się jego zakończenie.

Ubiegły rok szkolny obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i imprez, wśród których w pamięci zapadły szczególnie: obchody Dnia Świętego Mikołaja, Boże Narodzenie z dekorowaniem choinki, kolędami i świątecznymi wierszami, , Spotkanie Wielkanocne i zmagania o najpiękniejszy koszyk wielkanocny, jak też pamiętne obchody Dnia Języka Ojczystego , czy uczestnictwo w IV Ogólnoukraińskim Dyktandzie z Języka Polskiego. Najgłówniejszym wydarzeniem było zorganizowanie swego dziecięcego teatru przy Szkole Sobotniej. Stworzono zestawy dekoracji, ruchomą scenę i zakupiono sporą ilość kostiumów.

W ciągu tego roku dzieci w znacznym stopniu opanowały język polski i zapoznały się z literaturą, historią, tradycjami i kulturą Polski, o czym można było przekonać się naocznie oglądając zaprezentowany przez nich program w dniu uroczystego zakończenia roku.

Uczniowie zaprezentowali kompozycję literacko-poetycką, a na deser pokazano gościom teatralne przedstawienie oparte na bajce Juliusza Tuwima „Rzepka”, wyreżyserowane przez nauczycielkę Tetianę Ławrynenko.

Zakończenie roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością Klaudia Tenoudji attaché konsulatu RP w Kijowie, kierownik referatu ds. Współpracy z Polakami na Ukrainie oraz Antoni Stefanowicz prezes ZPU – przekazując dzieciom prezenty i życząc wspaniałego odpoczynku latem.

Prezes Związku Polaków w Borodiance Arseniusz Milewski podziękował za regularnie okazywane wsparcie Ambasadzie RP na Ukrainie, działaczom Związku Polaków na Ukrainie oraz władzom lokalnym, w tym osobiście merowi Borodianki – Ołeksandrowi Sacharukowi i wiceprezesom Związku Polaków w Borodiance – Walentemu Kowalskiemu i Wierie Szaszenko. Wszystkim uczniom wręczył też świadectwa ukończenia klasy i upominki.

Dzień ten był szczególny i zapewne głęboko zapadnie w pamięci wszystkich obecnych.

Andżelika PŁAKSINA

Comments are closed.

Scroll To Top