Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Aktualności / IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Szopena

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Szopena

Otóż i zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Szopena – pod gołym niebem zamku w Radomyślu. Tegoroczny festiwal był wypełniony niespodziankami i premierami. Po pierwsze muzycy grali nie tylko na scenie rozmieszczonej w centalnej części pięknego parku ale i w sali koncertowej dla muzyki kameralnej, która zgodnie z wynikami akustycznej ekspertyzy przeprowadzonej przez Instytut Hydrodynamiki NAN Ukrainy, odpowiada najwyższym wymaganiom europejskich standardów. Po raz pierwszy od czterech lat słuchacze festiwalu mieli możliwość posłuchać jak dźwięczą utwory genialnego polskiego kompozytora w połączeniu fortepianu i wiolonczeli. Festiwal muzyki Szopena 2017 odkrył dla publiczności wielu nowych, młodych talentów, którzy przyjechali na święto muzyki z różnych zakątków Ukrainy.


Duet w składzie solisty Nacjonalnej Filharmonii Leonida Gerżana i koncertmistrza Heleny Arendarewskiej

Tradycyjnie, pośród gości było sporo przedstawicieli korpusu dyplomatycznego. I tak, oprócz przedstawicieli Ambasady RP, pod patronatem której przeprowadzany jest festiwal, muzyki Szopena w zamku Radomyśl słuchali – Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Japonii w Ukrainie, Sumi Szigeki, Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Serbii, Rade Bułatowicz, Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Turcji w Ukrainie, Jonet Dżan Tezel, Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Mołdawii w Ukrainie, Rusłan Bołboczan, Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Czarnogóry w Ukrainie Lubomir Miszurowicz i Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Rumunii w Ukrainie Leon Cukranu.


Festiwal zaszczycili  swoją obecnością z-ca ambasadora RP na Ukrainie Jacek Żur i radca Ambasady RP na Ukrainie Emilia Jasiuk (P)

W ciągu dwóch dni, utalentowani muzycy stworzyli niezapomnianą atmosferę i podarowali słuchaczom czarujące dźwięki muzyki genialnego kompozytora – byli to laureaci wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych Tatiana Szafran i Inessa Poroszyna, duet w składzie solisty Nacjonalnej Filharmonii Leonida Gerżana i koncertmistrza Oleny Orendarewskiej. Występowali także uczniowie szkół muzycznych z Iwanofrankowska, Żytomierza, Radomyśla, Charkowa, Chmielnika i Kijowa, którzy swoją grą po prostu oczarowali obecnych na festiwalu słuchaczy.


Inicjator i protektor Festiwalu Olga Bohomolec

Informacja własna

Comments are closed.

Scroll To Top