Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Aktualności / IX Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz li ten kraj?…”

IX Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz li ten kraj?…”

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 roku w Brzuchowicach pod Lwowem odbył się  IX Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz li ten kraj?…”

Jest to jedyna na Ukrainie „olimpiada” adresowana dla uczniów szkół sobotnio-niedzielnych i innych pozaszkolnych punktów nauczania języka polskiego. W tegorocznej edycji brała udział rekordowa liczba uczestników – 106 dzieci i młodzieży z dwudziestu ośrodków nauczania zachodniej i centralnej Ukrainy.

Konsul i ja

Uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe rozwiązywali test z języka polskiego, test historyczno-kulturowy oraz odpowiadali na pytania jurorów. Oczekiwanie na spotkanie z komisją umilały im zajęcia edukacyjne, rozwojowe i rekreacyjne przygotowane przez organizatorów z KG RP we Lwowie.

Dzieci uczyły się zasad pierwszej pomocy, brały udział w warsztatach tanecznych oraz uczyły się jak przygotować tradycyjne polskie ozdoby wielkanocne.

zadowolenie

Nauczyciele i opiekunowie uczestniczyli w zajęciach ze specjalistami. W tym roku eksperci z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie dzielili się z pedagogami m.in. wiedzą i doświadczeniem w zakresie motywowania uczniów do korzystania z literatury i książek.

Uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili Lwów, poznając miejsca szczególnie związane z polską kulturą i historią. Konkurs zakończył się wspólnym złożeniem wieńca pod pomnikiem Adama Mickiewicza we Lwowie.

Helena Chomenko

Comments are closed.

Scroll To Top