czwartek , Maj 24 2018
Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Życie wspólnoty / Wśród nocnej ciszy…

Wśród nocnej ciszy…

Uczestników tradycyjnego spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Polsko-Ukraińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „KRYNICA” przywitał Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kijowie Tomasz Dederko

Na Kolędę i Spotkanie Opłatkowe, epigrafem do którego wybrano pierwsze słowa niezrównanej XVIII wiecznej kolędy „Wśród nocnej ciszy” (którą to dziś najczęściej rozpoczynają pasterkę) 28 grudnia zaprosiło wszystkich chętnych Polsko-Ukraińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „KRYNICA” na Ukrainie oraz gospodarz wieczoru Wadim Szypulin – dyrektor Państwowego Muzeum Medycyny Ukrainy.


Organizator spotkania i prowadzący wieczór – prezes PUSKO „Krynica” Stefan Wieloch zaprosił ojców Sławomira Wartalskiego i Jana Dudka do odmówienia modlitwy i pobłogosławienia opłatka

Było ono okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Magiczną atmosferę wieczoru w dużej mierze stworzyły występy Reprezentacyjnego Zespołu Instrumentalnego Związku Polaków Makarowa pod kierownictwem Olgi Kuźmenko (koncertmistrz Michał Kuźmenko) złożonego z niezwykle  utalentowanych słuchaczy Dziecięcej Szkoły Muzycznej.


Młodziutkie skrzypaczki – połączenie siły twórczej ze zdolnością wykonawczą

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Konsul Generalny RP w Kijowie Tomasz Dederko, który w serdecznych słowach pozdrowił obecnych, a młodym artystom wręczył świąteczne upominki.

Ujmujące okazjonalne życzenia złożył też prezes Związku Polaków na Ukrainie Antoni Stefanowicz.

Po wspólnie zaśpiewanych kolędach uczestnicy spotkania pełni życzliwości i serdeczności łamali się opłatkiem i składali sobie najlepsze życzenia.

Następnie wszyscy wspólnie biesiadowali przy tradycyjnym poczęstunku rozmawiając na mniej lub bardziej poważne tematy, ale w duchuumocnienia, pogłębienia się w tym, co dobre, słuszne i właściwe.

DK

Informacja własna
(Zdjęcia Sergiusz Łukasz)

Comments are closed.

Scroll To Top