Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Polecamy / Рік милосердя та перша в Європі польська Конституція

Рік милосердя та перша в Європі польська Конституція

dgaadgДвісті двадцять п’ять років першій польській європейській Конституції. Та стільки ж – костелу у селі Гвардійське, Хмельницького району. Другого травня римо-католицькі віряни відзначали ці дві дати.
Цього року у польського народу історично співпали дві великих дати. Це – річниця першої в Європі Конституція Речі Посполитої та рік милосердя у костелі свято Войцеха. Останній знаходиться у селі Гвардійське Хмельницького району. Співавтором Урядового закону став єпископ Адам Красінський. Він у вісімнадцятому столітті очолював Кам’янець-Подільську парафію.
Стародавнє містечко Фельштин, а нині – Гвардійське налічує чимало селян римо-католицької парафії. На території поселення збудований костел вісімнадцятого століття. Спорудила кам’яний храм родина Граб’янок, яка на той час господарювала у містечку.
На території костелу побудували також шпиталь та школу. Двісті двадцять п’ять років тому храм освятили.

Того ж року у польському парламенті прийняли першу європейську демократичну конституцію. Її співавтор – Адам Красінський, Кам’янець-Подільський єпископ. Найважчі часи для костелу настали у двадцятому столітті.
А з настанням Незалежності України незалежною стала й віра. Костел відбудували. Нині віряни відзначають дві історичні дати святковою службою та урочистостями.
Дружбу та підтримку люди відчувають від нардепа Сергія Лабазюка. А це – дороги, дитячі майданчики, допомога храмам на розбудову. Його фонд неодноразово долучався до реставрації цього костелу.
В стінах костелу об’єдналися люди різних конфесій та різних соціальних верств, які разом відзначили ці дві вагомі дати для громади.

Comments are closed.

Scroll To Top