Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Polecamy / Polacy z Chersonia na spotkaniu z Prezydentem Polski w Kijowie.

Polacy z Chersonia na spotkaniu z Prezydentem Polski w Kijowie.

15 dzień grugnia 2015 roku był niezwykły dla Polaków mieszkających w Ukrainie. Tego dnia bowiem mieli oni okazję spotkać się w Kijowie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką. Już od piątej wieczorem przed wejściem do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy ustawiła sie długa kolejka, każdy chciał wejść jak najszybciej, aby uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Zaproszeni goście powitali wchodzącego do sali Pana Prezydenta kolędą, następnie, już wspólnie z głową państwa polskiego,odśpiewano kolędę „Bóg się rodzi”. W swoim wystąpieniu Pan Prezydent powiedział dużo ciepłych i serdecznych słów na temat ukraińskiej Polonii, wspominał historię i na koniec złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Po życzeniach Pan Prezydent i jego małżonka dzielili sie opłatkiem z zebranymi gośćmi .

Chersońskie Obwodowe Towarzystwo „Polonia” reprezentowała pani prezes Rozalia Lipińska i pracujący w Towarzystwie nauczyciel języka polskiego Paweł Elias. Najbardziej wzruszającym momentem dla gości z Chersonia była krótka rozmowa z Pierwszą Damą, która dzieląc się opłatkiem, ze szczerym zainteresowaniem pytała o działalność Towarzystwa „Polonia”i życzyła dalszych sukcesów.

Pamiątką z tego spotkania są zdjęcia z Parą Prezydencką i samą Panią Prezydentową, które niebawem znajdą się w kronice Towarzystwa „Polonia”.

Oby takich dni-wzruszających i pięknych było więcej w naszym zyciu.

1 2 3

Paweł Elias

Comments are closed.

Scroll To Top