Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Polecamy / Kolędy, wędrówka w głąb wieków

Kolędy, wędrówka w głąb wieków

W sobotę  17 stycznia 2015 roku w  Szkole Ogólnokształcącej  nr 4 w m. Bojarka, kierowanej przez Panią Dyrektor Walentynę Piekur odbyło się spotkanie Polskie  Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Bojarce i koncert seminarium „Kolędy, wędrówka w głąb wieków”.

Spotkanie zaszczyciła swoja obecnością Konsul RP Pani Ewa Matuszek- Zagata i Prezes Związku Polaków na Ukrainie Pan Antoni Stefanowicz.

Całe spotkanie  przygotowała i  prowadziła Pani Maryna Murawjowa, a okazją były Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2015 Rok.

Pani Konsul Ewa Matuszek- Zagata przekazała najlepsze życzenia z okazji  Nowego 2015 Roku oraz miłe prezenty dla organizatorów Koncertu-Seminarium.

Prezes Związku Polaków na Ukrainie przekazał serdeczne życzenia organizatorom Koncertu-Seminarium w Bojarce w Nowym 2015 Roku i ogromne  podziękowania za krzewienie zwyczajów i kultury wśród  Polaków żyjących na Ukrainie.

Uczestnicy Koncertu seminarium mieli okazję wysłuchać pięknych kolęd po polsku w  wykonaniu  zespołu muzycznego bandurek „KORALIK” , zespołu dziecięcego „KORALICZEK”, a także polskich kolęd w wykonaniu grupy młodzieży Szkoły Ogólnokształcącej klas IX-XI.

Koncert uświetniła profesor piano forte Szkoły Muzycznej w Bojarce  Pani Tatiana Bożenko, która na pianinie wykonywała piękne utwory Fryderyka Chopina.

Stefan Wieloch

IMG_0091 IMG_0055 IMG_0028 IMG_0022 IMG_0008

Comments are closed.

Scroll To Top