piątek , grudzień 3 2021
Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Publikacje / Ulubione miejsca do odpoczynku w Warszawie

Ulubione miejsca do odpoczynku w Warszawie

Pole Mokotowskie

Dogodna lokalizacja i wszystko, czego dusza zapragnie – krzaki, drzewa, ławki. Przestrzeni całkiem sporo więc nic dziwnego, że jak już wyjdzie słońce, to nagle można spotkać tam połowę znajomych. Wiadomo, każdy ma swoje własne preferencje  i ulubione miejscówki. Ja polecam duże oczko wodne – można poczuć się prawie jak na Mazurach. Chyba niema nic lepszego niż położyć się na łonie natury ze złocistym lekko  spienionym trunkiem w ręku. Jednak wszystko to ma sens jedynie w dzień, ponieważ w nocy, na naszych ukochanych Polach, jest dość ciemnawo i cały klimat wszystko pryska. Niewątpliwie największa zaletą Pol jest to, że są one dość obszerne i łatwiej zobaczyć naszych kochanych strażników miejskich, zanim oni zobaczą nas.

Skarpa

Przede wszystkim to jest miejsce dla tych, którzy lubią życie na krawędzi. Panorama Warszawy, która się stąd rozpościera, jest iście przednia, zaś klimatu dodają pieśni wzniosłej treści dobiegające  z okolicznego Uniwersytetu Muzycznego. To miejsce wygrywa, wygrywa, wygrywa. Na samą myśl o tym miejscu, przypomina  mi się dziesiątki dzikich wieczorów, niekontrolowanych szaleństw, ostrej zabawy i…mandatów. Jest to z pewnością najczęściej odwiedzane przeze mnie miejsce, kiedy mam ochotę na plener, niestety przy tym też najbardziej kosztowne. Dodajmy  do tego jeszcze lokalizację  w centrum, dzięki której powrót do domu w stanie niepewnym jest znacznie ułatwiony.

Nad Wisłą

Mnóstwo osób idzie pogadać i wypić jednego właśnie nad Wisłą. Błyszcząca woda pięknie pachnie, gorące słonce ogrzewa twarz, a chłodny radlerek  gasi  pragnienie. Ponoć to właśnie jest miejscowa numer  jeden na plener w tym mieście. Najlepszy klimat, tylko opłata klimatyczna nieco wysoka, bo przy odrobinie nieuwagi potrafi sięgnąć stu złotych. Prawy brzeg to już zupełnie inna bajka. Stosunkowo rzadkie kontrole przez straż plus dobrze przygotowane plaże sprzyjają zorganizowaniu alkoholowej degustacji. Jeśli do tego dodamy rozpalone ogniska i wesolutkie towarzystwo wokół robi się naprawdę przytulnie. Jedyny minus to piasek, który włazi wszędzie.

Maks Taras

Leave a Reply

Scroll To Top