czwartek , Maj 24 2018
Kijów ul. I. Franki 40b m. 307
tel. +38 (044) 486-31-77
e-mail: zpu5@o2.pl
Home / Publikacje / Doradstwo zawodowe

Doradstwo zawodowe

Doradstwo zawodowe

Doradstwo zawodowe Polskie studenci mogą skorzystać z pomocy doradców zawodowych, którzy swoją siedzibę mają częściej w Biurach Absolwentów w swoich uczelniach. Dzięki rozwoju serwisu internetowego informacja ta szybko się rozprzestrzenia. Celem doradstwa zawodowego jest przede wszystkim pomoc studentom i absolwentom (do roku od ukończenia studiów) w wyznaczeniu przyszłej ścieżki kariery zawodowej, jak również w odkryciu ich mocnych stron oraz tych cech, nad którymi trzeba jeszcze popracować. Działalność doradców skupia się na dwóch głównych, przedstawionych poniżej obszarach.


Testy i konsultacje Pierwszym z nich są profesjonalne testy psychologiczne oraz indywidualne konsultacje, na które rejestrować się można poprzez serwis biurów absolwentów.  Uczęstnicy mają do rozwiązania dwa rodzaje testów – inteligencji oraz osobowości. Dowiedzieć się z nich mogą, jakie są ich predyspozycję, cechy osobowości oraz w jakim obszarze będą się najlepiej realizować. Dokładne omówienie rezultatów następuje podczas indywidualnych konsultacji.  Jest to też dobry sposób, aby się przekonać, czy własne wyobrażenie o sobie jest prawdziwe. Biuro ds. Absolwentów prowadzi także odbywające się raz w miesiącu warsztaty. W tym roku do współpracy zostały zaproszone firmy zewnętrzne. Z doświadczenia ich pracowników studenci mogą korzystać podczas większości spotkań, których tematyka koncentruje się wokół zagadnień takich jak rekrutacja , autoprezentacja czy Assessment Center.

Porady Kolejnym z obszarów działalności doradców zawodowych są porady bieżące. Tematyka takich spotkań obejmuje głównie zagadnienia związane z rynkiem pracy: rekrutację, dokumenty aplikacyjne czy wybór ścieżki kariery. Zdarza się również, iż zahacza o porady psychologiczne, ponieważ doradcy zawodowi pracujący w uczelni są z wykształcenia psychologami. Na takie spotkanie można się umówić się telefonicznie lub drogą mailową.

Zaplanuj swoją karierę Na pewno są wśród nas osoby, które widzą swoją karierę zawodową niezbyt wyraźnie. Nie mają sprecyzowanych planów albo też zwyczajnie obawiają się przyszłej pracy i chciałyby pogłębić wiedzę na swój temat. Wszystkich ich odsyłamy zatem do internetowego serwisu kariery uczelnianej, oraz do Biura ds. Absolwentów.

Maksym Taras

 

Leave a Reply

Scroll To Top